| Application | Office Building Supermarket, Commercial lighting |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 2700K / 3000K / 4000K / 6000K |
| Color Rendering Index(Ra) | >80 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 400 lm, 800 lm, 1000 lm, 2000 lm, 2650 lm, 3300 lm |
| Beam Angle | 100° |
| Model Number | DYF-DL-RC03-5,DYF-DL-RC03-9,DYF-DL-RC03-12,DYF-DL-RC03-18,DYF-DL-RC03-24,DYF-DL-RC03-30 |
| Power | 5W, 9W, 12W, 18W, 24W, 30W |
| Light Source | LED |
| Dimension | Φ90 x 43mm, Φ120 x 43mm, Φ145 x 49mm, Φ165 x 54mm, Φ195 x 62mm, Φ230 x 70mm |
| Others | |
Goeser LED downlight, the lamp body is made of one-piece die-cast aluminum, frosted glass lampshade, and the appearance is exquisite and fashionable.
The frosted glass lampshade has extremely high light transmittance, uniform light emission, high light efficiency, and can provide high-quality lighting effects.
Long service life: The service life can reach 30,000 hours, which is 3-5 times that of traditional lamps.
Low maintenance cost: easy replacement and simple installation.
Regular models range from 5W to 40W, suitable for various lighting venues. The shell color and color temperature can be customized according to the needs of the project. Dimming and color adjustment functions can also be added as needed.