| Application | Office Building Supermarket, Commercial lighting |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 2700K / 3000K / 4000K |
| Color Rendering Index(Ra) | >80 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 1500 lm |
| Beam Angle | 15°, 30°, 45°, 60°, CHANGABLE |
| Model Number | DYT-TL-02-WT15 |
| Power | 15W |
| Light Source | LED |
| Dimension |
|
| Others | |
Goeser track lights are made of die-cast material. The excellent heat dissipation effect ensures that the service life of the lamp is more than 25,000 hours.
Multiple angles are optional. The lamp head is equipped with a scale. The light angle can be adjusted by rotating. 15-60° is optional to meet the lighting needs of different scenes.
The whole lamp can rotate 360 degrees and can be illuminated in any direction.
LED lamp beads: Choose Purui or Philips lamp beads, with high light efficiency, high CRI, low blue light, and eye protection.
Small size: The track light is small in size, and the overall design is more simple and beautiful, suitable for use in various spaces.
Easy to install: LED track lights generally use a simple installation method, which can be quickly installed on the track for easy construction.
Places of use: shopping malls, supermarkets, restaurants, hotels, museums, galleries, showrooms, clothing stores, jewelry stores, etc.