| Application | Office Building Supermarket, Commercial lighting |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 2700K / 3000K / 4000K |
| Color Rendering Index(Ra) | >80 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 1500 lm |
| Beam Angle | / |
| Model Number | DYT-TL-05-BK15 |
| Power | 15W |
| Light Source | LED |
| Dimension | |
| Others | |
Goeser track lights use a one-piece thickened die-cast material body. The fan-shaped appearance is suitable for air convection, and the excellent heat dissipation effect effectively increases the service life of the lamp.
PMMA optical lens is selected, with high light transmittance, wide luminous angle, low light loss rate, and the whole lamp can rotate 360 degrees, which can be used in any direction.
LED lamp beads: brand COB lamp beads are selected, which are specially used for large-scale lighting such as ceramic stores, star-rated hotels, and high-end villas.
Small size: The track light is small in size, and the overall design is more simple and beautiful, suitable for use in various spaces.
Easy to install: LED track lights generally use a simple installation method, which can be quickly installed on the track, which is convenient for construction.
Places of use: shopping malls, supermarkets, restaurants, hotels, museums, galleries, showrooms, clothing stores, jewelry stores, etc.