| Application | Office Building Supermarket, Commercial lighting |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 2700K / 3000K / 4000K / 6000K |
| Color Rendering Index(Ra) | >90 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 900 lm |
| Beam Angle | 110° |
| Model Number | DYF-SDL01-13A, DYF-SDL01-13B, DYF-SDL01-13C, DYF-SDL01-13D, DYF-SDL01-13E, DYF-SDL01-13F |
| Power | 13W |
| Light Source | LED |
| Dimension | Φ80 x 95 |
| Others | |
Goeser's non-main light LED spotlights adopt advanced optical design and use lenses or lamp cups to provide soft and uniform lighting effects without obvious light sources. Users will not feel dazzled or dizzy. 6 different lamp cup styles to meet different lighting effect requirements.
The whole lamp is made of die-cast aluminum and has an electroplated appearance. Regular products can be made in white, black, brushed silver, etc., with good heat dissipation effect and stylish appearance.
Embedded in the ceiling or other building structures, it can perfectly blend into the environment.
Equipped with an LED light source with a high color rendering index (CRI≥90), it can restore the natural color of objects and create a comfortable and elegant lighting atmosphere. It supports a variety of optional beam angles, and users can adjust them according to actual needs to achieve more precise lighting control.
The service life is up to 50,000 hours, which greatly reduces maintenance costs.