| Application | Office Building Supermarket, Commercial lighting |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 2700K / 3000K / 4000K / 6000K |
| Color Rendering Index(Ra) | >80 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 4200 lm, 8400 lm |
| Beam Angle | 24° / 40° |
| Model Number | DYF-GL01-S40, DYF01-GL-S80 |
| Power | 40W, 80W |
| Light Source | LED |
| Dimension | 150 x 150 x 113, 276 x 150 x 113 |
| Others | |
Goeser ceiling spotlight is a self-developed integrated die-cast lamp. Its size is different from other spotlights and its power can reach 40W per head. The appearance is exquisite and sturdy, and two appearance colors are available: white and black. Choose Bridgelux or Philips lamp beads, isolate the IC power supply, and have a warranty of more than three years.
High light efficiency: Using high light efficiency LED light source, the general light efficiency can reach 120-160lm/W, which has a significant energy saving effect compared with traditional light sources.
Long life: The service life can reach 50,000 hours, far exceeding traditional light sources, greatly reducing maintenance costs.
Rich colors: LED ceiling spotlights can provide a variety of color temperature and color rendering index options to meet different light environments and application needs.
Customized large size: relatively large size, specially designed for various high-end specialty stores, high-end hotels, and commercial buildings.
Flexible dimming: The conventional configuration is a single color temperature without dimming, but it can be configured with stepless dimming and color temperature to meet the brightness and color temperature requirements of different scenes.