| Application | Residential |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 3000K / 4000K / 6500K |
| Color Rendering Index(Ra) | >70 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 1600 lm |
| Beam Angle | 180° |
| Model Number | GSY-T8-RD-GL18 |
| Power | 15W |
| Light Source | LED |
| Dimension | 1200 mm |
| Others | |
T8 glass sensor tube is composed of environmentally friendly spray-painted glass, plastic plugs, flexible light strips and radar sensors. The standard G13 lamp head perfectly replaces the traditional fluorescent tube
Built-in radar sensing device, the longest sensing distance is 6-8 meters. When no moving objects are sensed, the lamp maintains 20% brightness. When a moving object is sensed, the lamp becomes 100% bright.
Conventional products are 9W 0.6 meters, 18W 1.2 meters, 100lm/W.
Can be customized for engineering projects to design new sensing duration and standby brightness