| Application | Residential |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 3000K / 4000K / 6500K |
| Color Rendering Index(Ra) | >70 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 900 lm, 1700 lm |
| Beam Angle | 180° |
| Model Number | GSY-TRPT8-GL02 |
| Power | 9W, 18W |
| Light Source | LED |
| Dimension | 600, 1200 mm |
| Others | |
T8 glass waterproof tube is composed of environmentally friendly spray-painted glass, plastic plugs and flexible light strips. The standard G13 lamp head perfectly replaces the traditional fluorescent tube. Higher light efficiency, longer life, more energy-saving and environmentally friendly.
As a basic lighting product, conventional products are 10W 0.6 meters, 20W 1.2 meters, and 100lm/W
The lamp meets IP65 and can be used as outdoor lighting.
Can be customized for engineering projects, available in colors (red, blue, orange, green, purple), with a maximum power of 48W and a maximum length of 2.4 meters.