| Application | Residential |
| Lighting solutions service | Lighting and circuitry design |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Color Temperature(CCT) | 3000K / 4000K / 6500K |
| Color Rendering Index(Ra) | ≧70 |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 900 lm, 2000 lm, 2400 lm, 3000 lm |
| Beam Angle | 180° |
| Model Number | GSY-T8-AL01-10, GSY-T8-AL01-20, GSY-T8-AL01-24, GSY-T8-AL01-30, GSY-T8-AL01-40 |
| Power | 10W, 20W, 24W, 30W, 40W |
| Light Source | LED |
| Dimension | 600, 1200, 1500, 2400mm |
| Others | |
T8 aluminum-plastic lamp tube is composed of extruded aluminum, plastic plug and hard LED PCB. The standard G13 lamp head perfectly replaces the traditional fluorescent tube. Higher light efficiency, longer life, more energy-saving and environmentally friendly.
As a basic lighting product, conventional products are 10W 0.6 meters, 20W 1.2 meters, and 100 light effects.
It can be customized for engineering projects, with a maximum power of 48W and a maximum length of 2.4 meters.